Илон Маск ќе биде водител на шоу програма, сите се прашуваат колку им платил | Канал5

-
Канал5 – 22:30 27/04
Милијардерот и бизнисмен Илон Маск , кој стои зад Тесла и Спејс Икс, ќе ја води емисијата Saturday Night Live на NBC на 8 мај, а музички гостин ќе му биде Мајли Сајрус, пишува порталот The Verge.

МКД: Маск му одговори на Безос: Не може да се дигне до орбитата, умирам од смеа

Точка: Пресметка на милијардерите на Твитер – Маск го прозва Безос: „Не може да се дигне…“

Кајгана: Маск до Безос: Не може да се дигне до орбитата, ќе умрам од смеење

21 поврзани вести »

Извор

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *