Прогласени ултимативните победници на DICE Awards!

-

Долго очекуваното DICE Awards си дојде и замина, а како ултимативниот победник се истакна инди играта на Supergiant Games – Hades. Оваа roguelike акциона игра доби пет награди. Една од наградите беше и за „Игра на годината“. Веднаш зад Hades се редат игрите на Sony. Пет игри од овој издавач успеаја да извлечат девет награди на DICE Awards. Интересно, и VR игрите почнаа да се борат за нивната сенка под сонцето и Half-Life: Alyx извлече две победи. Што е со останатите. Ја имаме целата листа, но и целото шоу доколку сте расположени за гледање.

DICE Awards победници:

 • Игра на годината: Hades
 • Најдобро достигнување во правец на игра: Hades
 • Најдобро достигнување во дизајн на игра: Hades  
 • Акциона игра на годината: Hades  
 • Авантуристичка игра на годината: Ghost of Tsushima
 • Семејна игра на годината: Animal Crossing: New Horizons
 • Боречка игра на годината: Mortal Kombat 11 Ultimate
 • Тркачка игра на годината: Mario Kart Live: Home Circuit
 • RPG игра на годината: Final Fantasy VII Remake
 • Спортска игра на годината: Tony Hawk’s Pro Skater 1+2
 • Стратешка или симулација на годината: Microsoft Flight Simulator
 • VR игра на годината: Half-Life: Alyx 
 • Игра за мобилен на годината: Legends of Runeterra
 • Онлајн игра на годината: Fall Guys: Ultimate Knockout
 • Најдобро достигнување во анимација: The Last of Us Part II 
 • Најдобро достигнување во уметнички правец: Ghost of Tsushima
 • Најдобро достигнување во еден лик: Miles, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 • Најдобро достигнување во композиција на оригинална музика: Ghost of Tsushima
 • Најдобро достигнување во аудио дизајн: Ghost of Tsushima 
 • Најдобро достигнување во приказна: The Last of Us Part II
 • Најдобро техничко достигнување: Dreams
 • Најдобро VR техничко достигнување: Half-Life: Alyx
 • Најдобро достигнување на независен издавач: Hades

The post Прогласени ултимативните победници на DICE Awards! appeared first on IT.mk.

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *