Хеликоптерот на НАСА со секој лет оди се подалеку(ВИДЕО) | Денар

-
Денар – 08:35 27/04
Со секој лет, инженерите поставуваат нови рекорди. Минијатурниот хеликоптер Ingenuity, тежок помалку од 2 килограми, кој се наоѓа на Марс како дел од мисијата на роверот „Perseverance“, го оствари својот трет лет и овој пат помина 80 секунди во …

Lider: (ВИДЕО) Хеликоптер на Наса со секој лет ги надминува очекувањата

Телефони.мк: Хеликоптерот на НАСА со секој лет оди се подалеку

Вечер Прес: Хеликоптер на НАСА за прв пат се задржа 80 секунди во воздух прелетувајќи најголемо растојание досега/ВИДЕО

13 поврзани вести »

Извор

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *