Category Archives: графичка картичка

Забраната за копање на криптовалути во Кина ги поевтини графичките картички

Конечно некакви добри вести за гејмерите кои чекаат графички картички. Забраната за копање на крипто-валути во Кина значително ја намали цената на графички-картички. За некои од картичките како Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 OC Edition промената е значителна и изнесува дури 45 отсто. Драстичната промената на цените доаѓа откако и Сечуан им нареди на […]