Category Archives: електричен автомобил

Volkswagen ID.Life е електрично возило со ретро-футуристички дизајн

Volkswagen го претстави своето ново електрично возило ID.Life. Она што е карактеристично за ID.Life е спојот на ретро и футуристички дизајн, но и релативно ниската која купувачите ќе треба да ја платат за нов автомобил. Квалитетните електрични возила со подостапна цена се дел плановите на сите производители на возила. ID.Life ќе чини околу 20 000 […]

Lightyear One помина 710 километри со едно полнење на батеријата

Супер луксузните електрични возила се докажуваат со брзината и забрзувањето, но вистинската „борба“ за популарност кај обичниот купувач е цената и колку пат може да се извози пред повторно полнење на батеријата. Холандскиот електричен автомобил Lightyear One за жал нема никого да освои со цената, но го држи рекордот за извозени километри со едно полнење. […]