Category Archives: еспорт

Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за Светското првенство во Израел

Македонската еспорт репрезентација, минатиот викенд го доби комплетниот состав кој ќе учествува на Светското еспорт првенство. Македонските натпреварувачи ќе учествуваат во четири дисциплини Counter Strike: Global Offensive, Dota2, PES21 и Tekken7. Шестата сезона од Прва македонска еспорт лига се одржа во јуни и јули 2021 година. Државното првенство во еспорт, препознатливо под насловот „Скопје ОПЕН”, […]