Category Archives: крипто валути

Хакери украдоа 610 милиони долари во криптовалути, па вратија 260 милиони

Група хакери е одговорна за најголемата кражба на крипто-валути досега. Напаѓачи од децентрализираната финансиска платформа Poly Network, успеаја да украдат крипто-валути во вредност од 610 милиони долари. Украдената сума е највисока во историјата на децентрализираните финансии. pic.twitter.com/Yzw4oDenjC — Poly Network (@PolyNetwork2) August 10, 2021 Poly Network е платформа која овозможува peer-to-peer трансакции. Платформата спојува повеќе […]

Забраната за копање на криптовалути во Кина ги поевтини графичките картички

Конечно некакви добри вести за гејмерите кои чекаат графички картички. Забраната за копање на крипто-валути во Кина значително ја намали цената на графички-картички. За некои од картичките како Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 OC Edition промената е значителна и изнесува дури 45 отсто. Драстичната промената на цените доаѓа откако и Сечуан им нареди на […]