Category Archives: Леонел Меси

Дел од бонусот на Лионел Меси исплатен и во „fan“-токени

Трансферот на Лео Меси и неговото претставување во Париз Сен Жермен е главна спортска вест оваа недела. Меси се договори со францускиот клуб на 2 годишен договор со можност за продолжување од една година и годишна плата од 35 милиони евра. Аргентинскиот фудбалер за самиот потпис со ПСЖ добил бонус помеѓу 25 и 30 милиони […]