Category Archives: хакери

Хакери украдоа 610 милиони долари во криптовалути, па вратија 260 милиони

Група хакери е одговорна за најголемата кражба на крипто-валути досега. Напаѓачи од децентрализираната финансиска платформа Poly Network, успеаја да украдат крипто-валути во вредност од 610 милиони долари. Украдената сума е највисока во историјата на децентрализираните финансии. pic.twitter.com/Yzw4oDenjC — Poly Network (@PolyNetwork2) August 10, 2021 Poly Network е платформа која овозможува peer-to-peer трансакции. Платформата спојува повеќе […]