Category Archives: Android

My Dog е игра во која се грижите за кучиња

My Dog е игра за iOS и Android и е замислена како симпатична симулација во која можете да чувате куче и да правите најразлични работи со него. Во My Dog имате на располагање над 60 раси. Штом го одберете кутрето од соништата, можете да го храните, да го шетате, да го бањате и многу други […]

Релаксирајте се со играта Towers: Relaxing Puzzle

По исклучително долг и напорен ден, понекогаш сè што сакате е да поминете малку време со релаксирачка игра. Towers: Relaxing Puzzle се одликува со минималистички дизајн, едноставни механики и пријатна музика. Во оваа игра, целта е да ги турнете кулите кои се составени од две или повеќе коцки. Притоа, потребно е да внимавате на редоследот […]

5 Android игри и 5 апликации кои се на попуст

Имате Android паметен телефон, но не и забавни игри и корисни програми кои нема да направат дупка во вашиот буџет? На вистински место сте! Овие апликации нема засекогаш да се продаваат по оваа цена, така да доколку видите нешто што ви се допаѓа, зграпчете го веднаш. 5 игри кои се на попуст Planescape: Torment: Enhanced […]

Covid пасошот ќе може да се интегрира во Android

Апликациите кои се користат како потврда за Ковид-19 имунизација наскоро би можеле да бидат заменети со едноставни картички. Google на блогот за девелопери објави дека Passes API ќе може се користи за чување и пристап до податоците за Ковид вакцинација на Android. Ова ќе им овозможи на програмерите кои работат во државни агенции или здравствени […]