Category Archives: GG.mk

GG ПОДКАСТ S08E03: Nintendo Switch OLED, Back 4 Blood, Metroid Dread

Нова епизода на најпопуларниот подкаст за видеоигри во Македонија ГГ ПОДКАСТ со куп нови игри, најави за игри и трејлери за филмови и серии. Покрај игрите во оваа епизода има простор и за хардвер, а овој пат тоа е баш гејмерски – новиот Nintendo Switch OLED. Новата верзија е скоро идентична со претходната освен подобар […]

GG ПОДКАСТ S08E01: New World, Wolverine, Spider Man 2, Project Eve

Одлична вест за сите љубители на видеоигри и се поврзано со видеоигри и хардвер. На почетокот на минатата недела излезе првата епизода на новата сезона на GG ПОДКАСТ и во неа сите новитети од гејминг светот. Од хардвер дознавме малку што мислат Гораст, Данко и Бобо за новите пакети на PlayStation, а од игри можевме […]