Category Archives: iPad

Ако сакате да го забрзате стариот iPhone пробајте да ја промените локацијата

Apple и натаму ја забавува работата на постарите iPhone телефони, но добра вест е дека има едноставен начин да се надминат проблемите. Група кинески истражувачи откри дека ако корисникот ја промени локацијата на телефонот во „Франција“ перформансите на телефонот се подобруваат. Непотврдена причина за ова се судовите во Франција кои веќе ја казнија компанијата за […]

Новиот iPad Pro е супер моќен и супер скап

Apple оваа недела ја претстави новата верзија на својот најмоќен таблет компјутер iPad Pro. Новата верзија доаѓа со поддршка за 5G мрежа, нов 12,9-Liquid Retina XDR екран и секако новиот супермоќен M1-чип. Сите надградби секако се добредојдени, но додавањето на новиот процесор е клучно. Apple последните неколку години го нуди iPad Pro како конкуренција на […]