Xiaomi развива паметен телефон со камера од 200 мегапиксели | Точка

-
Точка – 18:52 27/04
Кинеската компанија за паметни телефони која во последните неколку години се наметна на пазарот, подготвува паметен телефон кој ќе има камера од 200 мегапиксели. Кога ISOCELL сензорот на Samsung стана првиот кој ја проби границата од 100 …

Кајгана: Xiaomi развива смартфон со камера од 200 MP

Телефони.мк: Xiaomi во подготовки за смартфон со камера од дури 200MP

Денар: Xiaomi подготвува паметен телефон со резолуција на камерата од дури 200 мегапиксели?

5 поврзани вести »

Извор

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *